חלק ממני סיוע משפטי

סיוע משפטי

הודות לתחושת הערבות ההדדית, לרצון הטוב ולהכרות המעמיקה שלנו בארגון "חלק ממני" עם מצוקת החולים ומעוטי היכולת – אנו לעולם לא מפסיקים להתפתח, לאתר צרכים וליצור דרכים חדשניות בהן נוכל לסייע ולהושיט ידינו אל החלשים והנזקקים.

סיוע משפטי בראשותו של עו"ד איתמר כהן

האוכלוסיות החלשות נתקלות לא פעם בבעיות כמו הליכי הוצאה לפועל, ניתוקי מים וחשמל, הליכים משפטיים של רשויות ותביעות כאלה ואחרות. מאחר ולרוב אין בידן של אותן אוכלוסיות לשכור עורך דין שיטפל במצוקתם, ארגון "חלק ממני" מפעיל מחלקה לסיוע משפטי בראשותו של עו"ד איתמר כהן. המחלקה פועלת בהתנדבות בהענקת עזרת משפטית לאוכלוסיות החלשות ורואה בסיוע זה כשליחות גדולה ומשמעותית.

ייעוץ וסיוע בירוקרטי

בעיות בירוקרטיות הן בין הבעיות הנפוצות ביותר בישראל ולא מעט אנשים נתקלים בהן, על אחת כמה וכמה כשמדובר באוכלוסיות מעוטות יכולת הנתקלות בבירוקרטיה רפואית מרובה בקופות ובבתי החולים, בדיור הציבורי, בביטוח לאומי ובמשרדים ורשויות ממשלתיות. אנו בארגון מנסים לסייע להם בפתרון בעיות אלו על ידי יצירת קשר עם חברי כנסת אשר נרתמו לעניין ומעוניינים לעשות מאמץ רב ככל האפשר כדי לעזור.

כיצד נולדה היוזמה?

אנו בארגון שאבנו השראה מרובה מדמותו של ר' יוסף סעדון זצ"ל שהיה רואה חשבון יהודי המתגורר בפריז ושימש כרואה החשבון של הסניף הצרפתי של העמותה שלנו. אחוז נכבד מעבודתו של אותו צדיק יקר שימש לטובת הכלל; עזרה לעניים, תרומות למוסדות תורה וחסד וסיוע לכל אדם מהקהילה בצרפת ומחוצה לה שנזקק לעזרתו המקצועית או הכספית.

אנשי מקצוע תורמים לקהילה

לאחר שהתבוננו במעשיו של אותו אדם יקר הגענו למסקנה שכל אדם בעל מקצוע כזה או אחר יכול לתרום מעט מזמנו ומניסיונו למען אנשים קשי יום ונזקקים. בעלי המקצוע מגיעים ממגוון תחומים כגון עריכת דין, ראיית חשבון, רפואה, חינוך (כולל חינוך מיוחד) ופנסיונרים של הרשויות המקומיות כמו ביטוח לאומי, חברת החשמל, תאגידי המים והבנקים ועוד.

אנו מאמינים שכל אדם בעל מקצוע שיתרום מעט מזמנו כדי לסייע לאדם במצוקה ירוויח מכך סיפוק השווה לעולם ומלואו.

תחומי פעילות

צור קשר

...